יום שלישי, 26 ביוני 2018

למה הדמוקרטים לא אומרים את האמת?

לאחרונה אני קורא בפייסבוק ובאתרי החדשות דיווחים ומאמרים נגד הפרדת המשפחות בגבול בין מקסיקו לארצות הברית. פוסטים צצים ללא סוף המשווים את העניין למעשי הנאצים ביהודים, וקללות נשמעות כנגד הנשיא טראמפ ואנשי ממשלו.

בארצות הברית הגדילו לעשות. עיתונאים ״בוכים״, איסור על כניסת דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס למסעדה בוירג'יניה והפגנה בתוך מסעדה בוושינגטון די.סי נגד המזכירה לביטחון המולדת.

חשוב לציין כי רוב הדיווחים בישראל, במיוחד בקרב כלי התקשורת השמאלנים כמו ״הארץ״, בנוגע לארצות הברית מתורגמים מכתבות בתקשורת הדמוקרטית האמריקאית, כמו מה-CNN ומה"ניו יורק טיימס".

אז, אחרי ששמענו את המחאות והזעקות, חשוב לציין עובדות. משפחות אלו מנסות באופן לא-חוקי להגר לארצות הברית. הם לא פליטים משום שבמקסיקו ובמדינות נוספות במרכז אמריקה אין מלחמות של ממש. הם מהגרי עבודה.

הם לא מנסים להגיש בקשה לויזת עבודה בארצות הברית, כמקובל וכבדרך חוקית. הם פושעים לכל דבר וראוי שנשיא ארצות הברית יעדיף שבני ארצו יקבלו עבודות בארצו מאשר מקסיקנים ואחרים.

לדעתי, אין צורך בלהפריד ילדים מהוריהם. פשוט אסור לתת למהגרים לא-חוקיים לחצות את הגבול. עם הילדים או בלעדיהם. נקודה.

גם אלה אשר למרות הטיעונים אשר הצגתי תומכים באותן המשפחות, לא אמרו כלום כאשר הנשיאים קלינטון, בוש הבן ואובמה עשו את אותו הדבר ולא הציעו שום תכנית חדשה, בניגוד לנשיא טראמפ.

הם יודעים את האמת, אז למה הם לא אומרים אותה?

הם רוצים שטראמפ יילך הביתה ולנטרל את כוחו לפחות עד שנת 2020. בנובמבר הקרוב ייערכו בחירות לקונגרס האמריקאי, הדמוקרטים רוצים לקחת מושבים לרפובליקנים ולכן תוקפים אותו בכל הזדמנות. כוכבי הוליווד למיניהם, אנשי תקשורת ועוד.השימוש בילדים הוא עלוב וצר לי כי גם אנשים בארצנו משתפים עם זה פעולה. 

2 תגובות:

 1. מאוד לא מסכים.

  כמובן שהמהגרים המקסיקנים אכן אינם פליטים. אך לא חסרים סיפורים כדי להמחיש לך את מציאות החיים ממנה הם מגיעים. כמובן שאפשר להסתכל על החוק ה-"יבש", לומר שהם סתם מהגרים לא חוקיים ולסיים עניין, ואם ממשל טראמפ ייבחר (ובוחר) לעשות זאת, לא תהיה לי כל התנגדות באופן החוקי.

  אך בין זאת, לבין לפצל ילדים מהוריהם? אני מאוד לא מסכים עם טענותיך, כי עיתונים וסלבריטאים רבים "רוכבים" על הסיטואציה כדי להשיג מקומות. לדעתי זו חשיבה שפשוט מתעלמת מהמציאות. למה אנשים לא יכולים להיות פשוט מזועזעים? תפקידה של התקשורת לדווח. וכשהיא מדווחת על אירועים חריגים, אין אומר הדבר כי היא מנסה לעזור לדמוקרטים, אלא להראות איזה עוול נעשה לילדי המהגרים.

  אני לא אומר שלסבריטאים וכלי התקשורת יש את הפתרון. ואכן, אובמה וקלינטון לא פתרו את משבר המהגרים. אך בין כך ובין כליאת ילדים, יש הבדל רב.

  מקווה שכולנו נצליח לראות את העוול, במקום לחשוב כיצד אנשים מנצלים את האמת.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני תוהה עד עכשיו מדוע הם לא מגישים בקשה לויזה ומנסים להיכנס לארה"ב בדרכים חוקיות.

   יש להיכנס למדינה רק בדרכים חוקיות (למעט מקרים נדירים ביותר) וזה תקף לילדים ולהוריהם. לכן, אני גם סבור כי אין להפריד הורים מילדיהם אלא פשוט לא לאפשר את כניסתם לשטח המדינה.

   בעניין התקשורת, טראמפ הוא היחיד אשר הציע תכנית בעניין המהגרים (קלינטון, בוש הבן ואובמה לא כלום עם זה), אך עדיין התקשורת והדמוקרטים ממשיכים לתקוף אותו ויש לכך הסבר - בחודש נובמבר הקרוב ייערכו בחירות אמצע הקדנציה לסנאט והדמוקרטים ינסו לזכות במדינות רפובליקניות ולא לאבד את הדמוקרטיות ובכך לזכות ברוב בסנאט ולשתק את הנשיא טראמפ.

   מחק