יום שני, 27 בנובמבר 2017

רוצים לראות שבוע מסויט לנתניהו מבחינה פוליטית - תסתכלו על השבוע שעבר.


נתניהו וחוטובלי. (צילום: אלכס קולומויסקי) 
אם אתם רוצים לראו שבוע מסויט לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אין צורך להסתכל בארכיון הרחוק. אפשר להציץ לשבוע החולף. 


בשני שמות - ציפי ויעקב.

ציפי חוטובלי ויעקב ליצמן.

זה התחיל ביום חמישי, ה-23.11.2017, אולי גם כדאי לשנן את המושג ״חמישי השחור״ מבחינת נתניהו. 

ציפי חוטובלי בראיון לערוץ טלוויזיה ישראל באנגלית משתלחת ביהדות ארה״ב: ״החיים שלהם נוחים״ היא הצהירה באמירה מתנשאת. ״הם לא מתגייסים לצבא להילחם בעיראק או באפגניסטן״ היא הוסיפה בתור אשה שלא הייתה כלל בצבא. היא הוסיפה עוד אמירה מגעילה: ״הם בכלל לא רוצים להגיע לכותל״. 

לפי מקורבי נתניהו, הוא זעם ונזף בה. הוא עצמו הצהיר כי הוא מגנה את האמירה והוסיף כי ״יחסי ישראל עם יהדות ארה״ב חשובים לו״. 

עבור חוטובלי זה כבר היה קצת מאוחר, רק כעבור כמה שעות מאז פרסום הראיון היא התנצלה על הדברים שלדבריה הוצאו מהקשרם. לפני כן, נשמעו קריאות של יהדות ארה״ב לפטר אותה.

אני באופן אישי סבור כי אכן יש לפטרה על מנת להחזיר את האמון בין יהדות ארה״ב לישראל. הערכתי את עבודתה כסגנית השר, ובפועל שרת החוץ מאוד. למרות שלרוב לא הסכמתי עם דבריה, הערכתי את פועלה. זאת, משום שניכר כי היא אישה חרוצה. אבל כל אלה לא יכולים לתקן את העובדה שדרדור יחסי יהדות ארה״ב-ישראל לנקודת שפל כבירה רשום על שמה, על שם שר החוץ וראש הממשלה נתניהו ועל הממשלה בכלל.

במקביל, נערכו מאמצים כבירים להגיע לפשרה בעניין העבודות ברכבת, אך כל המגעים בין הליכוד לחרדים הגיעו למבוי סתום. בבוקר יום שישי, ה-24.11.17, אולי כמעט ה-Black Friday of Netanyahu, שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע כי יתפטר ביום ראשון, ה-26.11.17.

מאז נתניהו עשה מאמצים על מנת להשאיר את יהדות התורה בקואליציה ולא לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות בפברואר 2018. המאמצים של נתניהו הצליחו בין השאר בגלל אי הרצון של המפלגות החרדיות לפרוש מהקואליציה. ובכך, נמנע ה-Black Friday of Netanyahu.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה