יום שני, 24 באוקטובר 2016

אם המדינה האסלאמית תאבד את מוסול - לא יהיה לה מה להפסיד=חשש לפיגועים ברחבי העולם

אם ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" (דאעש) תפסיד בקרב על מוסול לא יהיה לה מה להפסיד מה שעשוי לגרום לפיגועים ברחבי העולם.
מוסול היא בירת "המדינה האסלאמית" בעיראק, היא העיר הכי גדולה שבשליטתה של "המדינה האסלאמית" בעיראק.
מוסול נכבשה ע"י "המדינה האסלאמית" בראשית חודש יוני 2014, וכול תושביה הנוצרים של מוסול ברחו ממוסול תוך שבועות אחדים לאחר שנדרשו ע"י "המדינה האסלאמית" להמיר את דתם לאסלאם או לשלם מס גולגולת, בערבית "ג'יזיה" אשר מכריז על התושבים הלא מוסלמים כאזרחים מדרגה שנייה ומשפיל אותם.
בחודשים האחרונים המדינה האסלאמית סובלת מהפסדים לכוחות הקואליציה בעיראק ובסוריה, מאבדת כסף ("המדינה האסלאמית" התעשרה בזכות הנפט של המקומות אותם היא כבשה) וסופגת המון אבידות.
ביום ראשון שעבר, פתח צבא עיראק בשילוב כוחות כורדים, סונים ושיעים ובסיוע אווירי מצד הצבא האמריקני במבצע לכיבוש מחדש של מוסול.
כוחות הקואליציה הצליחו להתקדם ו"המדינה האסלאמית" שחשה שהתבוסה הבאה שלה קרובה, ביצעה ביום שישי האחרון פיגועי התאבדות כנגד יעדי ממשל עיראקים בעיר כירכוכ שבמהלכם נרצחו כ-34 אזרחים (4 מתוכם אזרחים אירנים), בניסיון להסיט את האש ממוסול.
כוחות הקואליציה החלו להתקדם באינטנסיביות לעבר מוסול ושלשום הצליחו להגיע למרחק של כ-5 ק"מ בלבד ממוסול.
אמש, כוחות הקואליציה הצליחו להתקדם עוד לעבר מוסול וב"מדינה האסלאמית" בניסיון נוסף להסיט את האש כבשו את אזור רוטבה השוכן בדרום-מערב עיראק (סמוך לגבול עיראק-ירדן).
לפי ההיסטוריה של "המדינה האסלאמית" בהפסדים רואים שתמיד "המדינה האסלאמית", מתי שהיא נוחלת הפסד או קרובה להפסד, במקרה הזה תבוסה, היא מבצעת פיגועים בניסיון להסיט את האש.
הפעם, אם כוחות הקואליציה יצליחו לכבוש את מוסול (זה עניין של חודשים בגלל שתהיה במוסול לחימה אורבנית המקשה על שני הצדדים ובמיוחד על הצד המתקיף שבמקרה זה הוא כוחות הקואליציה) "המדינה האסלאמית" תנסה להחזיר את הפחד ממנה בעולם המערבי ולבצע פיגועי ראווה בשביל, ראשית כל להסיט את האש כדי שכוחות הקואליציה לא ינסו לכבוש גם את בירת "המדינה האסלאמית" א-ראקה השוכנת בסוריה ושנית כל, להחדיר את הפחד מ"המדינה האסלאמית" לאנשי המערב ולכלל בני האדם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה