יום רביעי, 4 בינואר 2017

משפט אזריה

אלאור אזריה
בעשרת החודשים האחרונים מתחוללת סערה במדינת ישראל אשר מפלגת את הציבור. הפילוג הזה הוא לא בין ימין או שמאל הוא בין ערכים שונים - ערכי המוסר המייחדים את צה"ל - הצבא המוסרי בעולם וערכי ההתבהמות - המייחדים חלקים נרחבים מן הציבור הישראלי.
אישי ציבור ופוליטיקאים רבים הגיעו במהלך החודשים האחרונים למשפט כדי להביע תמיכה ברב"ט אזריה. אך אין זו תמיכה אלא ניצול המשפט כדי להפיק מכך הון פוליטי. אם זה אורן חזן הניזון מפרובוקציות, אם זה שרון גל והצל שדעותיו קיצוניות מדעות משטר חומייני. היום בבוקר, לפני הודעת פסק הדין ע"י שלושת השופטים פרסמתי מאמר ב"פייסבוק" ובו אמרתי כי אלאור אלזריה איננו גיבור. הוא פ-ח-ד-ן לפי גירסתו וחמום מוח לפי גרסת התביעה. אלאור אזריה הוכיח יותר מבנימין נתניהו שאפשר לקשקש בלי סוף, להציג טענות סותרות, ובכל זאת הציבור המתלהם יאמין לך.
אינני תומך במתן חנינה לאלאור אזריה משום שמקומו בכלא. מקום חייל שסרח - בכלא. מדינת ישראל איננה רפובליקת בננות וצה"ל איננו "דאעש". הינכם מוכרחים להבין, לצה"ל יש ערכי מוסר קבועים וערכי פתיחה באש קבועים, אשר נקבעו לא לפי "הצל" ואנשיו אלא לפי מצביאים בכירים ביותר.
אני מתבייש בחוסר החינוך שיש לחלק מעמי ואני מתבייש במיוחד בפוליטיקאים הישראלים.
קצת תרבות לא תזיק לכנסת, קצת שיח לא מתלהם, קצת ערכים וקצת כיבוד הזולת.

תגובה 1:

  1. דן אמירה ברורה ונחרצת. גאה להיות סבתא שלך!

    השבמחק